Основні етапи стерилізації косметологічних інструментів

Стерилізація і дезінфекція в клініці

Всі поверхні в стоматологічному кабінеті обробляють на початку робочого дня спеціальними засобами, що містять поверхнево-активні речовини. В процесі роботи сестра медична виробляє аналогічну дезінфекцію стоматологічного крісла і зовнішніх поверхонь стоматологічної установки після кожного пацієнта.

Всі інструменти стоматолога - предмети індивідуального, багаторазового використання. відразу після прийому пацієнта проходять повний цикл стерилізації (знезараження, передстерилізація і термічна обробка).

Використаний інструмент складається в спеціальний контейнер , заповнений дезинфікуючим розчином. Час перебування в розчині залежить від його концентрації і типу стоматологічного інструменту.

Після обробки хімічним антисептиком інструменти промиваються в звичайній воді (кожен окремо) приблизно по хвилині, потім під проточною водою протягом декількох хвилин. Потім інструменти промивають в дистильованої воді (час обробки - 1 хвилина).. Оброблений інструмент просушують і упаковують на пакувальній машині.

Надалі інструменти стерилізують в автоклаві,далі автоклавування відбувається автоматично. Простерилізований стоматологічний інструмент зберігається в упакованому вигляді в сухому місці.