Previous Next

Ультразвукове дослідження

Переваги ультразвукових досліджень в медичній практиці очевидні. Даний метод діагностики вирізняється високою інформативністю, безпекою, доступністю.

Результати ультразвукових досліджень використовуються для діагностики захворювань гінекологічного, гастроентерологічного, урологічного, ендокринологічного та інших профілів.

Ультразвук - це звук дуже високої частоти, який не помітний людським вухом. Він не володіє іонізуючим дією (на відміну від рентгенівських променів). Тому при необхідності УЗД може повторюватися багато разів протягом нетривалого часу. В основі методу - взаємодія ультразвуку з тканинами людини, який при проходженні через різні біологічні середовища поглинається, розсіюється і відбивається в різного ступеня. Це властивість і враховується комп'ютером ультразвукового сканера - на екрані монітора ми бачимо чорно-біле зображення об'єктів, які відрізняються один від одного по відтінку і яскравості.

Основні області клінічного застосування УЗД в нашій клініці:

  • УЗД органів черевної порожнини: для візуалізації анатомії і патології печінки і жовчного міхура, селезінки, нирок, заочеревинного простору, судинних структур і лімфовузлів черевної порожнини.
  • УЗД органів малого таза: для оцінки простати, сечового міхура, репродуктивних органів, об'ємних утворень придатків, судинних структур, лімфовузлів.
  • Серцево-судинний УЗД, включаючи ехокардіографію: для оцінки серця і периферичних судинних структур.
  • УЗД внутріпросветних утворень: для оцінки шлунково-кишкового тракту і кровоносних судин.
  • УЗД окремих частин тіла: щитовидної залози, мошонки, молочної залози.

 

Підготовка до прийому:

 

 №

Вид УЗИ

Подготовка

 1

УЗД органів черевної порожнини

Проводиться строго натщесерце. Якщо пацієнт бажає провести даний вид УЗД у вечірній час – виключити прийом їжі та будь-якої рідини за 6-7 годин до дослідження.

 2

 УЗД органів сечовидільної системи

За 1 годину до дослідження пацієнт повинен випити до 1 літра води (негазованої). Дослідження проводиться при наповненому сечовому міхурі. Якщо дослідження нирок та сечового міхура проводиться спільно з УЗД органів черевної порожнини, наповнення сечового міхура проводиться після дослідження черевної порожнини, для цього необхідно буде 30-40 хвилин.

3

 УЗД молочних залоз

 Рекомендується проводити на 7-9 день менструального циклу (відлік ведеться з першого дня місячних).

 Ультразвукове дослідження в Полтаві, ПоліСмайл